m

Our Mission Statement

This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.

Contact Us

  • 1-779-333-67992
  • info@industrybusiness.com
  • 3042 Rotterdam, Netherlands; Van Noortwijcksingel
Top

Mehmet İBİŞ, 01/01/1965 yılında Yozgat doğumlu, ilk orta ve lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamlamış, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. 1987 yılından itibaren sırasıyla Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Devlet Bütçe Uzman Yardımcısı, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı, Devlet Personel Başkanlığı Devlet Personel Uzman Yardımcısı, Devlet Personel Uzmanı, Devlet Personel Başkanlığı Özelleştirme İşlemleri Birim Sorumlusu görevlerinde bulunmuştur. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun kuruluşu ile beraber 7 Şubat 2002- 15 Mayıs 2002 tarihleri arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun kuruluş aşamasında geçici görevle çalışmış, 15 Mayıs 2002-17 Kasım 2003 tarihleri arasında EPDK Yönetimi Geliştirme ve İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında Grup Başkanı, 17 Kasım 2003-23 Mart 2006 tarihleri arasında Yönetimi Geliştirme ve İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında Daire Başkanı, 23 Mart 2006-16 Mart 2017 yılları arasında EPDK Denetim Dairesi Başkanlığında Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

Denetim Dairesi Başkanı olarak görev yaptığı dönemde Başbakanlık Genelgesi ile oluşturulan Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Komisyonunda 2006- 2017 yılları arasında üye olarak, Kurumun Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Komisyonunda ise Başkan olarak görev almıştır. 16 Mart 2017 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkan Danışmanı kadrosuna atanmış ve bir süre sonra  emekliye ayrılmıştır.

Ayrıca, 2021 yılı başından itibaren Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Enerji Ekonomisi ve Yönetimi Yüksek Lisans Programında Enerji Hukuku dersi vermiştir.

Mehmet İBİŞ’in  Türkiye’de Memurların Sendika Kurma, Toplu Sözleşme ve Grev Hakkı ile Devletin Lokavt Hakkı isimli yayımlanmamış Uzmanlık Tezi, Komisyon olarak hazırladığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu adlı kitabı, Enerji piyasasına ilişkin olarak da; Türkiye’de Ulusal Marker Uygulaması, Türkiye Elektrik Piyasası ve Denetimi, Petrol Piyasası Hukuku ve Uygulamaları, Doğal Gaz Piyasası Hukuku ve Uygulamaları ve Mustafa ERGİ ile birlikte hazırladığı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasa Hukuku ve Uygulamaları isimli yayımlanmış kitapları ve birçok dergide yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Mehmet İBİŞ evli ve üç çocuk babasıdır.