m

Our Mission Statement

This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.

Contact Us

  • 1-779-333-67992
  • info@industrybusiness.com
  • 3042 Rotterdam, Netherlands; Van Noortwijcksingel
Top

GeniaTurkey Enerji Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ergi 1968 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Carnegie Mellon University’de Kamu Yönetimi ve Finans alanında yüksek lisans eğitimi  aldı.

1990 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Ergi, 2000-2002 yılları arasında Turizm Bakanlığı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2002-2004 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Finansman Daire Başkanlığı görevinde bulundu. 2004-2008 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Kurucu Petrol Piyasası Daire Başkanı olarak görev aldı. Petrol Piyasası mevzuatının yazımı ve uygulanması sürecinin yürütülmesinde en üst pozisyonda rol aldı. Enerji sektörünün finansman yapılanmasında da kuruluştan itibaren görev aldı.

2008 yılında Altınbaş Holding AŞ’de Mali İşler Grup Başkanı olarak göreve başlayan Ergi, 2010 yılında Alpet Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Aynı zamanda 2014 yılından beri Altınbaş Holding ‘ de Enerji Grup Başkanlığı ve Enerji şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdüren Ergi, aynı zamanda 2021 yılından bu yana Doğanlar Holding yönetim kurulu üyesidir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Bağımsız Denetim, Yeminli Mali Müşavirlik belgeleri ile Enerji Uzmanı ünvanlarına sahiptir.

Sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol alanı Mustafa ERGİ, Petder Yönetim Kurulu üyeliği, Tobb Sektör Meclisi Üyeliği bulunmaktadır. Bir dönem Galatasaray Sportif A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyeliği yapmış olan Ergi, kulübe danışmanlık vermeye devam etmektedir.